23. januára 2013 / Bulvár

Piráti, warezáci,internetový čierny trh a mačiatka

O tom ako sa hudobný priemysel držiac sa za rovnaké hovno spolu s filmovým nevedia stále spamätať zo šoku, že MC kazety, VHS, CD, DVD a dalšie podobné skratky dnes nikomu nič nevravia, a že nie piráti su zlí, ale že to oni sa nevedeli prispôsobiť trhu sa už čo to popísalo.

A tak sa inštitúcie či  spolky vydavateľov chrániace nás pred pirátmi ponúkajúcich na čiernom trhu internetovom tovar inak legálne nezohnatelný, všemožne snažia budiť dojem potreby ochrany týchto inak zbytočných medzičlánkov priemyslu a pokúšajú sa nás zastrašovať pokutami a pobytom v zariadení s teplou stravou a pravidelnou vychádzkou. A ak už to velmi nejde, pokúšajú sa vzbudiť dojem zodpovednosti u poskytovateľov internetu.

Akoby váš pekár mohol za to, že jeho chlebom niekoho zabijete…

To, že tieto spolky ohavné sú vcelku tvorivé pri hľadaní osoby zodpovednej za ich malé zisky, je naozaj chvályhodné. Činnosť treba vykazovať a  pochvalu si určite zaslúžia. Ani pán Repčík sa nemohol na tú krivdu pozerať keď deti zadarmo spievali ľudové piesne…  Až na zopár uploaderov, ktorí si hlúpo nechali platiť za upload od warez hostingov sa v strednej európe veľa pirátov nepovešalo a ani na pobyt s plnou penziou neodsúdilo. Tento diskriminujúci nezáujem zo strany ohavných spolkov o strednú Európu však netrval dlho a vedenie spoločností voziacich kotúče do popcornových kultúrnych stánkov prišlo na to, že veď si oni holota jedna nebudú sťahovať filmy, keď anglicky nevedia a titulky im zakážeme… A tak sa stalo….

Nie žeby ponúkali anglický originál na stiahnutie, k tomu hneď titulky a to všetko z marketu za pár medených s podielom pre autora titulkov.. Prečo by oni okno otvorili a zistili, že zem už začala krúžiť okolo slnka a nie opačne? Je lepšie hrať sa na zlých policajtov, chodiť ráno behať s CD playerom, honiť si ego v antikvariáte s CD, DVD a naháňať nepoľapitelné…..

Možno raz, niekto pochopí internet a prekvapivo zistí, že ak vyhubí jednu bunku, tak miesto nej už je ďalších desať a že titulky už nebudem ťahat z titulky.com ale opensubtitles.org

, , ,


Menu