Raspberry Pi konečne doma.

27. júla 2012 / Svet IT

Po niekoľko mesačnom čakaní od objednania Raspberry Pi či prvej odozvy od Farnell UK na ponuke na Pre-order z apríla nasledovalo niekoľko odložení dodania Raspberry Pi a nakoniec 4.júla zásielka s Raspberry Pi a tričkom dorazila do Bratislavy.

Čo je Raspberry Pi a jeho krátke predstavenie môžte nájsť v predchádzjúcom článku o Raspberry Pi.

Krabica s Raspberry Pi  je doma, čo dostantete po objednaní ? Raspberry Pi k vám dorazí len ako doska osadená čipmi, konektormi a  bez krabičky. Obal pre Raspberry Pi mala v pláne  Raspberry Pi  foundation riešiť a ponúkať až po rozbehnutí výroby v súčasných kapacitách, avšak momentálne vzhľadom na množstvo existujúcich riešení od majiteľov Raspberry Pi sa ním zaoberať nebude.

Pre jeho uvedenie do prevádzkyRaspberry Pi  budete potrebovať minimálne nasledovné komponenty:

  • SD karta
  • USB klávesnica
  • USB myš
  • napájanie
  • HDMI kábel /DVI redukcia

SD karta – slúži ako dátové úložisko OS. Minimálna odporúčaná veľkosť je síce 2 GB, ale určite sa oplatí ísť so vyššej kapacity vzhľadom na rýchlosti starších kariet a najmä cien vyšších kapacít. V prípade kupovania bežnej značky by ste nemali mať problém s jej kompatibilitou, pre istotu si ale pozrite zoznam kompatibilných SD kariet. Neodporúča sa používať microSD karty a adaptér.

USB klávesnica – ak na pripojenie nepoužijete napájaný USB HUB zvolte zariadenia bez vysokého odberu

USB myš

Napájanie – pre napájanie použite vašu USB  nabíjačku pre mobil. V prípade ak používate napájaný USB HUB zapojte Raspberry Pi do HUBu.

HDMI – ak vám nevyhovuje ponúkané HDMI  použite lacný DVI kábel pre váš monitor.

Tento článok bol síce v konceptoch takmer mesiac a kvôli ďalším projektom nebolo veľa času na dokončenie, ale ďalšie články o Raspberry Pi by už mali byť skoršie :)

, , , , , ,


Menu