Blšák, miesto, ktoré inšpiruje

3. júna 2012 / Bratislava

Blšák. Čo si pod tým pojmom predstavíte? Blšák je tržisko s nenapodobiteľnou atmosférou kde zoženiete všetko, od gýčového porcelánu, obrazov, retro techniky po zaručene pravé DVD aktuálne premietaných filmov.  Blšák má svoje čaro a jeho návštevy budete milovať. Ten Bratislavský je spojený s predajom tovaru z Vietnamu a cukroviniek polského povodu.

Po sobotnajšej návšteve Urban Marketu prišiel rad na nie vždy umeleckú zbierku histórie na Bratislavskom Blšáku. Pravdou je, že som na štadióne Interu bol naposledy ešte keď miesto Polusu bolo len parkovisko, takže očakávania a zvedavosť boli na mieste. Cieľom nebol nákup ale pozrieť v akom rozsahu funguje blšák dnes a ak sa bude dať spraviť zopár fotografií.

Z čias keď som bol na štadióne naposledy podiel blšiaku na predajnom mieste značne narástol, už to nebolo len o handrách a pár ujoch so známkami. Nájsť sa tu dalo čokolvek s rôznou kvalitou a cenami od pár centov po pár eur. Dokonca aj policajtov vykonávajúcich kontrolu a poučenie predajcov „Hilfiger“ tovaru… Kedže som netúžil po pozornosti od verejných orgánov nečakal som na výsledok razie a radšej šiel dalej, predsa len, málokto sa tam prechádzal so zrkadlovkou v ruke alebo na krku.

S fotením na Blšáku všeobecne opatrne, ako aj uvidíte priamo na mieste, tovar nemusí byť vždy legálneho pôvodu a preto sa pred fotením radšej spýtajte na povolenie. Predávajúcich radšej nefoťte vôbec alebo pokiaľ možno foťte nenápadne, zvuk zrkadla sa v dave ľahko stratí….

, ,


Menu