Začína Európsky týždeň mobility, oprášte bicykel.

15. septembra 2012 / Bratislava

Ani si nepamätám, kedy sa o Dopravnom podniku mesta Bratislava dalo písať niečo pozitívne, ale pre tentoraz spravím výnimku.

Od nedele 16. do 22. septembra 2012 sa uskutoční podujatie Európsky týždeň mobility, do ktorého sa zapojí vyše 1800 miest sveta. Na Slovensku sa zapojilo12 miest. Podujatie Európsky týždeň mobility prichádza s cieľom predstaviť obyvateľom alternatívne dopravné prostriedky k automobilu a najmä motivovať k častejšiemu využívaniu mestskej hromadnej dopravy čo by viedlo k lepšej, ekologickejšej a efektívnejšej doprave vo veľkých mestách.

Európskemu týždňu mobility sa pripojil aj Dopravný podnik Bratislava a akciu podporí naozaj netradične… tak ako sa patrí, a každý držiteľ vodičského preukazu môže počas trvania podujatia využiť denné linky MHD bezplatne. Stačí sa preukázať platným vodičským preukazom. Viac informácii priamo na stránkach DPB BA.

Výbornou alternatívou k  individuálnej doprave ale aj verejnej je samozrejme bicykel, ktorý je vo vyspelých mestách veľmi populárny. Európsky týždeň mobility využíva aj Cyklokoalícia a ponúka zaujímavý program na dopravné témy. viac info na stránkach Cyklokoalície

Viacej informácii a prehľad zapojených miest nájdete na webe European Mobility Week

O tom, že v mestách by mala byť preferencia MHD na prvom mieste niet pochýb a vo svete sa dá nájsť dostatok príkladov ako sa vypláca budovanie hustej siete kvalitnej verejnej dopravy, ktorá vám zabezpečí že mesto nieje paralyzované kolónami áut. V Bratislave tomu tak zatial nieje. Chýbajúce BUS pruhy, žiadna preferencia električiek na križovatkách a ďalšie faktory vplývajú na skutočnosť, že verejná doprava sa veľkej obľube neteší… hádam raz :)

Čierny bod za formu podpory podujatia tentoraz získava Žilina a ich DPMŽ, ktorý bezplatné cestovanie v MHD ponúka len držiteľom vodičského a technického preukazu. Typické krátkozraké obmedzenie a marketing v SK podaní súdruhov….


, , , , , , ,


Menu