Warning: Undefined variable $mobile in /data/e/f/ef0a81a0-c4a1-4937-be2b-2348d1d612be/pikulik.sk/web/wp-content/plugins/smooth-page-scroll-to-top/smooth_scroll.php on line 24
Web e-shopu bez mobilnej verzie? U cestoviek bežné - Bloguje Pika Warning: Undefined variable $class in /data/e/f/ef0a81a0-c4a1-4937-be2b-2348d1d612be/pikulik.sk/web/wp-content/themes/pika/header.php on line 46
class="post-template-default single single-post postid-2513 single-format-standard">


Web e-shopu bez mobilnej verzie? U cestoviek bežné

13. augusta 2015 / Svet IT

Je polovička augusta čo značí, že sa ťa minimálne raz každý koho poznáš spýtal, či si bol na dovolenke, kam pôjdeš, alebo prečo nejdeš. Aha, nejdeš? a však aj Zlaté Piesky sú super. Okrem témy počasia a nepredvídatelného tepla počas leta je dovolenka ďalší oblúbený icebreaker.

Kam však na dovolenku tento rok?

Otázka, ktorú čať dovolenkárov začína riešiť už počas januára, tá zvyšná si dovolenku vyberie a cestuje podla počasia :) alebo naplánuje podľa aktuálnej LASTMINUTE ponuky cestovných kancelárií. Tie každý rok tlačia katalógy plné renderovaných interiérov hotelov v obľúbených destináciach a snažia sa ťa dostať. Písať o legendách, ktoré sa spájajú s cestovnými kanceláriami je zbytočné, počul ich každý, štastnejší aj zažili.  Časy keď rodičia nosili domov Čedokácke katalógy však skončili a mať tlačený katalóg je už vraj hipsterčina. Ako však vyzerajú online katalógy cestovných kancelárií?

Vyberáš dovolenku online

Až na zopár fotografií a popiskov naviac, je web cestovnej kancelárie obyčajný e-shop snažiaci sa spenažiť aktuálnu ponuku ubytovania a služieb, bodka. A preto rovnako ako pri vyberaní nového telefónu očakávaš možnosť filtrovania, veľa fotografií, popisky, recenzie, a aby si to všetko mohol pozerať aj na telefóne počas cesty v MHD. Aké je však stretnutie s realitou? Ako vyzerajú weby klasík ako satur.sk, tatratour.sk, globtour.sk či agregátor invia.sk?

Čo nájdeš na webe

  • prehladná úvodná page
  • výborná možnosť filtrovania
  • prehladné detaily s informáciami o vybranej destinácii
  • hodnotenia zákazníkov
  • prehladné info o cene

Záverom

Tak vyzerá základné hodnotenie uvedených cestoviek. Bez zbytočných screenov a rečí, cestovky maju weby dobré, čo ale platí len ak si dovolenku vyberáš sediac za desktopom. Ak si vyberáš dovolenku cestou v MHD na smartfóne, čaká ťa zoomovanie a smrť. Aj napriek tomu, že ti v kalendári svieti svieti rok 2015, z nepochopitelných dôvodov väčšina cestovných kancelárií mobilnú verziu svojho webu ignoruje aj napriek novším verzíám svojich webov.. Ale česť výnimkám… Ako sa vraví, „Medzi slepými jednooký kráľom“ a dovolenku na telefóne si pozreš a vyberieš aj cez agregátor cestoviek invia.sk… Neposielajte svoje peniaze tam, kde ich nechcú.

P.S. Hodnotenia zákazníkov

Vybral si si pekný hotel a čítaš hodnotenia klientov cestovky? nespoliehaj sa len na moderované hodnotenia, skús nájsť hotel aj na ako booking.com, tripadvisor a iné podobne zamerané.

invia.sk

invia.sk jediný z testovaných ponúkal prezeranie webu bez kompromisov

invia.sk jediný z testovaných ponúkal prezeranie webu bez kompromisov

tatratour.sk

Tatratour

tatratour.sk, na filtrovanie zabudnite

globtour.sk

Screenshot_2015-08-13-09-24-24

globtour.sk, bez zoomovania to nepojde

satur.sk

satur.sk zabudnite na filtrovanie, bez zoomovania to nepojde

, ,


Menu