Warning: Undefined variable $class in /data/e/f/ef0a81a0-c4a1-4937-be2b-2348d1d612be/pikulik.sk/web/wp-content/themes/pika/header.php on line 46
class="post-template-default single single-post postid-276 single-format-standard">


Zopár postrehov k WordCampu v Žiline

20. marca 2012 / Svet IT

Žilina a konkrétne Stanica Žilina-Záriečie hostila  pomocou partnerov 17. marca  ďalšie z významných IT stretnutí, tentoraz prvý slovenský WordCamp #wpsk – konferencia o obľúbenom WordPress.

Moje prvé stretnutie so systémom WordPress  je datované pekných pár rokov dozadu keď som na WordPress  prešiel z vlastného kódu  pre už len v archíve existujúci blog na blog.itstudio.info. Od toho času sa počet inštalácii WordPressu pre vlastné ale aj cudzie projekty ráta v desiatkach.

Prvý WordCamp mi napriek jeho dlhodobému užívaniu takmer unikol, nakoľko som sa vďaka obmedzenému počtu návštevníkov takmer nedostal. Až v ďalšom kole vďaka niekomu, kto si rozmyslel a tým ho pozdravujem. Aký teda bol prvý WordCamp ?  Skvelý!

Počas trvania WordCampu sa prestriedalo veľa zaujímavých prednášajúcich, prezentovaných bolo množstvo grafov, čísiel, padlo veľa piva, kávy, bagiet a určite aj kontaktov.  Na výbornú dopadol aj obligátny obed v SlovakPub s AlianomMonicqa.

Na záver som si ponechal pár riadkov na možno najdôležitejší bod celého WordCampu. Lokalizácia a podpora  WordPressu na Slovensku.  Team wp.sk poodkryl prácu skrývajúcu sa za lokalizáciou balíka WordPress ale aj šablón či pluginov a problémy spojené s touto činnosťou. Hlavným problémom je najmä nedostatok nadšencov podieľajúcich sa na prekladoch a následné oneskorenie lokalizácie nových verzii po ich vydaní.

Z môjho pohľadu by som určite odporúčal zastrešiť činnosti okolo podpory WordPressu do formy ako O.Z, neziskovka a hladať zisky v sponzoroch,  prémiovom obsahu pre používatelov WordPressu ale najmä barterovými spoluprácami s jazykovkami…

O WordCampe tiež píše Alian, Monicqa,

, , , , , ,


Menu