WordPress oslavuje 10rokov, u nás potichu

28. mája 2013 / WordPress

Pred  desiatimi rokmi uzrela svet prvá verejná verzia WordPressu, dnes najobľúbenejšieho CMS vo svete, ktorý stojí aj za mojim blogom. Po 10tich rokoch WordPress poháňa viac ako 18% webových stránok sveta čo predstavuje takmer 70 miliónov  webov. Za jeho popularitou stojí najmä široká komunita, ktorá pre WordPress vytvorila tisíce zadarmo dostupných pluginov či motívov a odstraňuje tak závislosť na ich tvorbe tvorcov Wordpressu.

Čo je Wordpress?

WordPress je redakčný systém poskytujúci používateľom jednoduchý spôsob prispievania článkov či multimédií bez nutnosti znalosti programovania v prostredí, ktoré poznajú aj zo svojho textového editora na pc. Dnes už ani prvotná inštalácia nevyžaduje odborné znalosti nakoľko niektoré hostingy ponúkajú „za pár kliknutí“  možnosť prevádzkovať oblúbený CMS aj na svojej doméne.

wordpress-logo

Podpore WordPressu sa dostáva aj na Slovensku, kde sa tento rok už po druhý krát konal WordCamp ako (ne)konferencii zameranej na WordPress, organizovanou  komunitou sústreďujúcou sa na www.wp.sk kde okrem návodov, nájdete aj lokalizované verzie WordPressu, pluginov či tém.

WordPress oslavuje

K príležitosti 10teho výročia WordPress uviedol microsite venovanej tweetom, fotografiam a spomienkam spojených s WordPressom najmä v súvislosti s oslavou výročia. Okrem tohto microsite na daľšej stránke môžte nájsť zoznam eventov na oslavu tohto pekného výročia.

Len škoda, že práve k 10temu výročiiu WordPressu sa na Slovensku nekonalo žiadne tématické podujatie a WordPress Slovensko oslavovalo vo Viedni…

 

,


Menu