Hladáš mentoring pre svoj projekt? je tu BIG

22. mája 2013 / Svet IT

Pred dvomi týždňami sa konalo finále programu Business Innovation Gathering (BIG), ktorý vznikol z iniciatívy zakladateľov coworkingového priestoru Connect.
Program BIG chce  účastníkov pomocou mentoringu previesť od feedbacku nápadu až po jeho realizáciu. Pre zvýšenie šance na úspech projektov tak BIG neponúka len prezentáciu nápadu pred publikom ale aj pomoc skúsených mentorov a možnosť nájsť realizačný team.

logo.big

Pilotného projektu sa zúčastnili nasledovné projekty:
BarApp (Tomáš Obal) – rieši problém s pomalou obsluhou v podnikoch
Mayura (Dodo Dobrík) – rieši nedostatok informácií o makrobiotike
Localfood (Daniel Ganz) – tiež vám nechutia rajčiny z Holandska, ale hladáte tie od vašich susedov ? aj to rieši  LocalFood
Travelbug (Tereza Simanová) – rieši problém propagácie Bratislavy a okolia turistom
Cenový kôš (Tomáš Polák) – rieši problém porovnávania  najvýhodnejšej ponuky v obchodoch a kvalitu potravín
Nájdi ma (Ivana Krátka) – ponúka možnosť ako nestratiť svoje dieta a za pomoci GPS vedieť kade behá

Mesačný mentoring účastníkov BIG-u končil 3-dňovým podujatím BIG Bang, ktoré bolo prístupné aj ľuďom mimo mesačného vzdelávacieho programu – tým, ktorí mali nápad na biznis, ale aj tým, ktorí nápad nemali, ale na nejakom chceli spolupracovať a mohli sa tak pridať k niektorému z prezentovanému projektu.  Záver BIG Bang-u patril pitchu projektov, ktoré boli zapojené do pilotného projektu BIG a hodnotenie porotou v zložení Vladimír Vaculík, Martin „Žltý“ Jenča, Michal Truban a Andrea Sváková.

Nezostáva len popriať veľa síl projektom v pilotnom projekte BIG, ale aj organizátorom pri výbere ďalších. Ďalšie fotografie na FB stránke

big-bang-connect-13

Mentori pilotného projektu
Zuzana Mesárošová – spoluzakladateľka spoločnosti SEESAME a momentálne Life and Leadership Coach bude viesť prednášku o tom ako dôležité je ísť si za svojim snom.
Pavol Hlubina  – šéfredaktor Profit-u,  moderátor záveru podujatia a s prezentáciou, že aj dnes stojí za to byť startupista.
Ladislav Gažo – mladý inovatívny podnikateľ roka 2012.
Martin Majerník – zakladateľ IT inkubátora MOZGOHOUSE, nadšenec pre startupy.
Andrea Sváková – svoju kariéru začínala v DELOITTE, je co-founder QUADISYS, vlastníčkou BIGLOVE.sk, pár mesiacov strávila v Silicon Valley
Peter Šimún – pracoval pre SIEMENS, DEVELOR a neskôr sa rozhodol založiť vlastnú spoločnosť SEGES, ktorá ponúka komplexné služby v oblasti vývoja softwéra a konzultácie v oblasti IT.
Pavol Lipovský -rozbehol 2 vlastné biznisy, pracoval pre ORANGE, bývalý člen predstavenstva POŠTOVEJ BANKY, dnes pracuje pre spoločnosť ELSQUARE.
Kvetoslava Drážovská – po 15 rokoch v bankovníctve sa rozhodla pre radikálnu zmenu a začala svoj vlastný projekt UNICARE Centrum.
Richard Lipovský – nepolepšiteľný idealista, optimista a výmyselník. Miluje skvelé nápady, odvážne iniciatívy a výnimočných ľudí, ktorí chcú meniť svet. Nedávno založil firmu InnoSense, ktorej poslaním je pomáhať podnikateľom a firmám nachádzať nové príležitosti na trhu, vytvárať prelomové riešenia a zlepšovať fungovanie ich tímov.
Vladimír Vaculík – zakladateľ Connect Coworking a IT firmy Fifth Willow, rozbiehač nespočetných projektov, filantrop a podnikateľ súčasne.
Martin „Žltý“ Jenča – kreatívny riaditeľ reklamnej agentúry MILK bude jeden z našich porotcov.
Michal Truban – zakladateľ webhostingovej spoločnosti WEBSUPPORT. Podnikateľ a manažér s nadšením pre prácu, internet, startupy, blogy a marketing.
Katarína Rothová – zakladateľka firmy Quanticon, profesionálna koučka

big-bang-connect-9 big-bang-connect-8 big-bang-connect-7 big-bang-connect-6 big-bang-connect-5 big-bang-connect-4 big-bang-connect-3 big-bang-connect-23 big-bang-connect-22 big-bang-connect-21 big-bang-connect-20 big-bang-connect-2 big-bang-connect-19 big-bang-connect-18 big-bang-connect-17 big-bang-connect-15 big-bang-connect-14 big-bang-connect-12 big-bang-connect-11 big-bang-connect-10 big-bang-connect-1

, ,


Menu