Warning: Undefined variable $mobile in /data/e/f/ef0a81a0-c4a1-4937-be2b-2348d1d612be/pikulik.sk/web/wp-content/plugins/smooth-page-scroll-to-top/smooth_scroll.php on line 24
Budeme v Bratislave jazdiť po električkových tratiach? - Bloguje Pika Warning: Undefined variable $class in /data/e/f/ef0a81a0-c4a1-4937-be2b-2348d1d612be/pikulik.sk/web/wp-content/themes/pika/header.php on line 46
class="post-template-default single single-post postid-930 single-format-standard">


Budeme v Bratislave jazdiť po električkových tratiach?

11. júla 2012 / Bratislava

Nakoľko je v Bratislave  cyklochodníkov asi ako električiek na mesiaci a ich vybudovanie nieje otázka najbližších dní možno by bolo vhodné sa pozrieť po alternatíve. Chalani zo skupiny WAV (We Are Visual) prišli s novým návrhom „Bahnradbahnrad“ alebo „Rail Bike“.

Rail Bike je kombináciou medzi bicyklom a električkovou traťou kde na vybraných miestach umožňuje bicyklistom použiť električkovú trať.

Bežne nechcete aby ste na bicykli vošli do električkovej koľaji  keď ste na bicykli, môže vás to stáť pár odrenín a možno aj viac. S pomocou inovácie od skupiny WAV a pomôcky detských čias sa ale električková koľaj mení na novú cyklocestu. Skvelý nápad pre mestá bez dostatočnej siete cyklistických ciest za predpokladu, že priestor medzi koľajami električkovej trati je vyplnený a na jazdu by ste nepotrebovali pneumatiky z traktora :)

, ,


Menu