Campus Party opäť v Európe, Utrecht 2016

15. mája 2016 / Svet IT

Už týždeň sa začína najväčšie technologické podujatie svojho druhu v Európe a pod záštitou Európskej únie. Už štvrtý ročník podujatia Campus Party sa bude konať tentoraz v holandskom Utrechte koncom mesiaca v dňoch 25 až 29 mája.

Čo je Campus Party?

Campus Party je týždenné, 24hodinové technologické podujatie plné nadšencov a informácii z oblasti inovácií, kreativity, vedy a digitálnej zábavy. Za päť dní a štyri noci môžeš stihnúť viac ako 160 prednášok či workshopov, viac programu či technologických nadšencov pod jednou strechou naozaj nikde inde nenájdeš.  Od svojho vzniku v roku 1997, kedy bolo podujatie skôr LAN párty, vyrástol festival Campus Party na globálnu komunitu s viac ako 200 000 mladými technologickými nadšencami, ktorí spolupracujú, učia sa a podporujú inovácie. Počas svojej takmer 20 ročnej histórii  sa podujatie Campus Party konalo v Brazílii, Kolumbii, Španielsku, Ekvádore, Mexiku a v európských mestách Madrid (2010), Berlín (2012), Londýn (2013) a Utrecht 2016.

Štvrtý ročník podujatia bude zároveň prvým ročníkom bez partnera, resp. spoluorganizátora podujatia, spoločnosti Telefónica so svojou obchodnou značkou O2. Ako velmi bude Telefónica ako partner podujatia chýbať, uvidíme neskôr, minimálne v našich končinách to však znamená, že bez zapojenia sa pôvodného partnera sa o podujatí dozvie a napíše málokto. Podobne ako v prvých ročníkoch podujatia.

campus-party-utrecht

Aký bude Campus Party 2016?

Že CPEU4 sa v Ultrechte koná počas holandského predsedníctva Rady EÚ je značne cítiť, na zozname takmer 100 rečníkov nájdeme aj významný  počet rečníkov z Holandska. Na koho sa môžeš tešiť?

Bas van AbelFairphone
Dirk AhlbornHyperloop
Jon „maddog“ HallLinux
Mathew Reyes – GoPro
a veľa ďaľších v celkom vychytanom programe.

Lákadlom na Campus Party určite bude aj Drone Zone.

Ako sa dostať na Campus Party?

Lístky na celé podujatie sú stále dostupné, vrátane ubytovania v stane, ktoré sú pre Campus Párty príznačné. Pre záujemcov je tiež stále dostupná možnosť kontaktovať teamy predchádzajúcich účastníkov a získať vstup bezplatne, vrátane ubytovanie v stane. Dopravu je možné riešiť letecky cez Amsterdam alebo Rotterdam (od 70€) a pokračovať vlakom či ľoďou.(od 10€)

Ísť na Campus Party Utrecht?

Koncept podujatí Campus Party je naozaj zaujímavý, žiť 24hodín celý týždeň uprostred konferencie a stretnúť celú európu na jednom mieste sa neponúka každý deň…prednášky, workshopy, BarCamp, networking… a oveľa viac. Ak ťa táto oblasť zaujíma a máš týždeň voľna tak určite vyskúšaj. Mne sa žial po troch ročníkoch v Madride, Berlíne a Londýne, holandský Utrecht nepodarí.

A zopár fotografií záverom.

Campus Party London

Campus Party London Campus Party London

Campus Party Berlin

Campus Party Berlin
Campus Party Berlin Campus Party Berlin

Campus Party Madrid

Campus Party Madrid Campus Party Madrid


Menu