Starajte sa menej o inštaláciu a viacej o obsah, WordPress ako služba

13. mája 2015 / WordPress

Občas sa začítaš do blogov, ktoré ti zobrazujú obľúbené denníky a rozhodol(a) si sa tiež si založiť vlastný blog. Chvíľu uvažuješ nad zapojením sa do blogov svojích novín nakoľko je fajn mať veľké publikum už na začiatku avšak pravidlá, ktoré by si musel(a) rešpektovať niesu práve pre teba ak chceš písať aj o veciach, ktoré sa im možno nebudú páčiť. A vlastne chceš sa svojim kamarátom pochváliť aj s pekným emailom, kam ti majú posielať  svoje foto z party. Chceš mať vlastný web a zisťuješ existenciu sveta používajúci slová ako hosting, webstánka či redakčný systém. Vieš, že by ti páčilo písať články ako v oblúbenom textovom editore a tak hladáš, dakoho, kto by ti ten WordPress ukáže, nainštaluje, vyberie peknú šablónu a vlastne všetko nastaví. Nechceš sa o nič starať, chceš len písať a tak je každý it-čkar nablízku dobrý. Takto a podobne asi prebieha väčšina úvah o novom vlastnom webe.

Inštalácie WordPressu už aj pre laika

Už dlhšiu dobu však rozbehanie WordPressu nemusí byť záležitosťou len šikovného ITčkára nakoľko hosting u spoločnosti Websupport ponúka inštaláciu CMS WordPressu pomocou dvoch kliknutí v administratívnom rozhraní hostingu. Postačí vybrať si adresár pre inštaláciu, zadať administrátorov email, heslo a hotovo. Žiadne hladanie aktuálnej verzie niekde na nete, sťahovanie, nahrávanie na FTP,  vytváranie databázy a až potom niekde sa dostať k inštalácii, po ktorej je pripravený čistý WordPress a začína hľadanie správnych modulov, ich inštalácia, nastavovanie, problémy s kompatibilitou a to si ešte nemáš vybranú správnu šablónu. Ak sa o to všetko nechceš starať je fajn mať kamaráta, ktorý to spraví za teba alebo mať hosting, ktorý ti ponúkne WordPress predinštalovaný.

Pre tých, ktorí sa chcú venovať najmä písaniu obsahu na web a zaoberať sa menej inštaláciámi či údržbou a chcú mať hosting odladený pre WordPress, spoločnosť WebSupport ponúka WordPress The Hosting bežiaci na SSD diskoch, s predinštalovaným WordPressom, modulmi pre SEO, Cache, bezpečnosť a to všetko optimalizované profíkmi starajúcich sa o beh viac ako 20.000 inštalácii WordPressu..

Ako vyzerá WordPress The Hosting v praxi?

Po výbere balíka WordPress The Hosting podla tvojich potrieb a výbere správnej domény pre tvoj blog alebo firemnú webku ti príde na email zopár správ. Okrem výziev na platbu tá dôležitá a rozdielna a od bežného hostingu nesie predmet ‚Váš WordPress je pripravený‘. Obsahom je link na tvoj nový web s predinštalovaným WordPressom a prístupovými údajmi do administrácie kde ťa čaká pekná šablóna, nainštalované moduly a všetko pripravené na prvý článok.

čistý WordPress
Čo všetko nájdeš v pripravenom WordPresse?

Aktivne moduly

  • W3 Total Cache  – zrýchluje tvoj web
  • Wordfence Security – stará sa o bezpečnosť tvojho web
  • WordPress SEO –  SEO
  • WP Smush – zmenšuje veľkosť obrázkov

Šablóny

  • Flat Theme
  • StanleyWP
  • a defaultne WP šablóny

Záverom:  WordPress ako služba môže byť cestou ako si ušetriť problémy pri vlastnej inštalácii či zvýšiť dostupnosť webu, predsalen by chalani z firmy zabezpečujúcej beh tisícok WordPress webov mali vedieť čo na ich infraštrukúre beží najlepšie. A ak by vám aj aktualizovali moduly, svet by bol dokonalý. Pre svoje projekty využívam ‚bežný‘ The Hosting a ak by bol v tom čase v ponuke testovaný WordPress hosting určite by som ho zvažoval pre niektoré projekty.

Za zmienku ale stojí fakt keď WebSupport hlása ‚Určite máte na práci lepšie veci ako sú inštalácia…‘ a pritom užívateľa čaka neaktuálny predinštalovaný WordPress vo verzi 4.2 pričom Security Release 4.2.1 je vydaný už dva týždne ( April 27) a  verzia 4.2.2 Security and Maintenance Release zo siedmeho mája. Rovnako neaktuálne sú defaultné WordPress šablóny čo môže dostať užívateľa do zbytočných problémov najmä ak ‚Váš WordPress tak bude vždy aktuálny a v bezpečí.‘
Ďakujem spoločnosti WebSupport za možnosť testovať  WordPress The Hosting. 

,


Menu